V dnešný sviatok blahoslaveného mučeníka saleziána Titusa Zemana privítajú jeho relikvie vo farnosti Závod, pri rieke Morave. Tadiaľ v roku 1950 Titus Zeman prechádzal so skupinami do Rakúska. Slávnostnú svätú omšu pri tejto príležitosti bol pozvaný sláviť don Pavol Grach, provinciálny delegát pre saleziánsku rodinu.

Pred niekoľkými dňami, v Nedeľu Svätej rodiny, privítali relikvie dona Titusa aj v hornooravskej farnosti Rabčice. Relikviu blahoslaveného priniesol do kostola Všetkých svätých salezián don Jozef Luscoň. Spolu s miestnym farárom Blažejom Dibdiakom a množstvom veriacich slávili pri tejto príležitosti slávnostnú svätú omšu.

Počas minulého roka pribudlo na Slovensku ďalších 26 miest, kde si veriaci uctievajú relikvie tohto prvého slovenského blahoslaveného rímskokatolíckeho kňaza, mučeníka. Medzi týmito miestami je napríklad Bazilika Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej, Kostol Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Michalovciach, Kostol svätých Cyrila a Metoda v Poprade či Kostol sv. Mikuláša v Liptovskom Mikuláši, a ďalšie. Relikviu prijala v minulom roku aj väzenská kaplnka vo väznici v meste Teplice v severozápadných Čechách a taktiež pútnické miesto Hora Butkov. Od slávnosti blahorečenia Titusa Zemana darovali saleziáni pre kostoly či kaplnky na Slovensku alebo v Čechách už takmer 250 relikvií.

V minulom roku tiež vznikla v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom mobilná aplikácia Titus Zeman pre systém Android, ktorá ponúka sprievodcu po miestach života a utrpenia bl. Titusa na území regiónov Bratislavy, Trnavy i Záhoria. K aplikácii sa záujemcovia dostanú aj cez našu webstránku .