V saleziánskom stredisku Tri hôrky v Košiciach sa už tradične koná na začiatku adventu koncert. Tento rok pripravili v duchu výročia bl. Titusa Zemana.

Počas tohto roka miestne saleziánske dielo pozýva mladých i starších vždy v prvú nedeľu večer na adoráciu za povolania pri relikvii bl. Titusa Zemana. Ako vysvetľuje salezián Ladislav Miko, autor myšlienky, začiatkom adventu zvykli mávať koncert žalmov. „Skrsla v nás taká idea, či by sme teda nespojili aj Titusa s Adventom, tým, že máme zhudobnených veľa básní od Gorazda Zvonického,“ povedal a dodal, že v básňach sa odzrkadľuje aj život dona Titusa. Ako príklady uviedol Barbarskú noc, kňazstvo, či ruženec.
Vyše hodinový večerný koncert v Kaplnke Panny Márie Pomocnice dotvárala pripravená svetelná scéna a tiež prezentácia vhodne vybraných fotografií aj zo života bl. Titusa.

O adventnom koncerte s tematikou Titusa Zemana, ktorý pripravilo stredisko Saleziáni Tri hôrky v prvú adventnú nedeľu, hovorí autor myšlienky salezián Laco Miko.

Uverejnil používateľ Titus Zeman Štvrtok 5. decembra 2019

Okrem saleziána Ladislava Mika, gitaristu a speváka, na koncerte účinkovali aj gitarista Ondrej Lazúr a na priečnej flaute hral Martin Hořák.

text, foto a video rhsdb