V októbri je možné putovať na miesta, kde žil a trpel blahoslavený Titus Zeman.

Účastníci navštívia miesta, kde don Titus pôsobil ako slobodný človek, ako aj miesta, kde bol zatvorený z rozhodnutia štátnych orgánov po odsúdení do väzenia. Na púti nazvanej “Krížová cesta Titusa Zemana” bude každý deň slávená svätá omša, pri návšteve Jáchymova je v programe pobožnosť krížovej cesty.

Termín pútnického zájazdu: 15. október – 19. október 2019.

Program pútnického zájazdu:

  1. október: Stretnutie o 7.00 hod. na Námestí Titusa Zemana v Bratislave – Vajnoroch – návšteva cintorína, kostola, zastavenie pri rodičovskom dome a dome brata Štefana. Bratislava – návšteva Justičného paláca (súdnej siene), zastavenie pri Policajnom riaditeľstve (Dvoch levoch). Šenkvice – návšteva kostola a zastavenie pri fare. Trnava – zastavenie v arcibiskupskom úrade (bývalé biskupské gymnázium a saleziánsky konvikt). Hlohovec – ubytovanie, večera.
  2. október: Hlohovec – raňajky. Leopoldov – zastavenie pri väznici a návšteva múzea. Ilava – zastavenie pri väznici a návšteva múzea. Kostolná – zastavenie pri kláštore. Priehrada mládeže – zastavenie pri pamätníku a obed. Fryšták – zastavenie v saleziánskom dome. Přerov – ubytovanie, večera.
  3. október: Přerov – raňajky. Mírov – zastavenie pri väznici a návšteva pamätníka venovaného politickým väzňom. Pardubice – zastavenie pri väznici. Valdice – zastavenie pri väznici, Jičín – návšteva kostola, ubytovanie, večera.
  4. október: Jičín – raňajky, návšteva priestorov bývalého Okresného súdu. Vykmanov, tábor „L“ – svätá omša pri Veži smrti, prehliadka výstavy v priestoroch bývalého skladu uránovej rudy. Jáchymov – pobožnosť krížovej cesty pri Krížovej ceste (Jáchymovské peklo). Mariánska – ubytovanie, večera.
  5. október: Mariánska – raňajky, návšteva múzea v Jáchymove. Návrat na Slovensko cez Šaštín – návšteva baziliky Sedembolestnej Panny Márie, zastavenie pri dome Augustína Hercoga. Príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

Predpokladaná cena zájazdu do 300 € (podľa počtu účastníkov, aktuálnych cien ubytovania a ceny dopravy).

V cene zájazdu je zahrnuté poistenie, doprava, vstupné, 4x ubytovanie s polpenziou, obed 16. októbra. Obedy (okrem 16. októbra) sú z vlastných zásob.

V prípade záujmu je potrebné prihlásiť sa do 30. apríla 2019 na mail: luscon@sdb.sk. Dátum na zaplatenie zálohy 200 € bude zverejnený po uzávierke prihlasovania.