(Nitra, 18. mája 2018) – Na sviatok Nanebovstúpenia Pána zavítal medzi žiakov Základnej školy sv. Svorada a Benedikta a študentov Gymnázia svätého Cyrila a Metoda v Nitre salezián don Jozef Luscoň. Spolu prežili nezabudnuteľné chvíle na dvoch svätých omšiach a aj na prednáške o živote blahoslaveného Titusa Zemana.

“Neopakovateľný prístup počas kázne nenechal v driemotách hádam žiadneho GCM-áka. Počas jeho vysvetľovania (začali sme stvorením, skončili nanebovstúpením) bolo možné vidieť mnoho pomôcok, vyhrať knižku, ale aj vážne sa zamyslieť. Donovi Luscoňovi sa podarilo okrem iného aj prinútiť pána riaditeľa natiahnuť pascu na potkany,” poznamenal triedny učiteľ septimánov.

Škola má vlastného kňaza i sestry z Rodiny Panny Márie, ktorí v spolupráci s ostatnými pedagógmi organizujú duchovný život školy, sväté omše, modlitby, adorácie, ale i veľké projekty. Mnoho študentov si už zvolilo cestu zasväteného života.

V kaplnke gymnázia sa môžu žiaci a pedagogický zbor modliť aj pri relikvii bl. Titusa Zemana, ktorú dostali ako dari od saleziánov.

Informoval: vdp. Peter Šabo, duchovný správca školy