(Ružomberok, 15. decembra 2017) – V mesiaci november navštívili saleziáni don Pavol Grach a don Jozef Luscoň tri vysokoškolské pastoračné centrá. Študenti v Prešove, Ružomberku a Trenčíne sa oboznámili nielen so životom dona Titusa Zemana v jeho historickom kontexte, ale nazreli aj hlbšie do spirituality tohto nového slovenského blahoslaveného.

Don Grach navštívil v stredu 8. novembra Univerzitné pastoračné centrum Dr. Š. Hésáka v Prešove. „Študentov zaujalo porovnanie dona Titusa s biblickým hrdinom Gedeonom. Titus sa potreboval uistiť, že záchrana mladých spolubratov pre kňazstvo je Božia vôľa. Keď túto istotu počas svätej omše v Linzi nadobudol, pustil sa do akcie, vydržal, nevzdal to! Práve táto Titusova výdrž v dobrom nás môže veľmi inšpirovať,“ povedal po stretnutí so štyridsiatkou mladých don Grach.

V utorok 7. novembra sa v Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka v Ružomberku stretlo takmer sto študentov, aby si vypočuli prednášku dona Luscoňa. Prierez životom Titusa Zemana, obrazová prezentácia, činnosť saleziánov, diskusia, ale aj svätá omša boli súčasťou vyše hodinového stretnutia. Podobný program čakal 9. novembra aj desiatky mladých z Univerzitného pastoračného centra sv. A. Svorada a Benedikta v Trenčíne.

„Mladí v Ružomberku i v Trenčíne boli zvedaví na Titusove posolstvo do dnešných dní. Pýtali sa, čo si majú z jeho život zobrať ako príklad, čo majú robiť tu a teraz. Vyzdvihol som Titusove nadšenie pri budovaní Cirkvi. To môže bez veľkej špekulácie robiť každý tam, kde sa práve nachádza,“ opísal stretnutia s vysokoškolákmi don Luscoň.

Informoval Jozef Luscoň SDB