(Bratislava, 27. septembra 2017) – Blahorečenie mučeníka Titusa Zemana je pre saleziánsku rodinu najočakávanejšou udalosťou tohto roka. Pri tejto príležitosti vychádza špeciálne vydanie časopisu Don Bosco dnes.

V rubrike rozhovor sa porozprávame s bratislavským arcibiskupom Mons. Stanislavom Zvolenským. Prezradí prečo je mu budúci blahoslavený blízky a čo môže povedať Cirkvi na Slovenku.

Hoci bol don Titus zasväteným rehoľníkom – saleziánom kňazom, keď mu režim zabránil verejne vykonávať kňazskú službu, urobil z neho laika. Aké je jeho posolstvo pre tých, čo žijú svoje povolanie v rodinách a v bežnom živote odpovie prof. Maria Lodovica Zanet, autorka oficiálneho životopisu Titusa Zemana.

V júni oslávil 90 rokov, za svoje kňazstvo vďačil donovi Titusovi. Veľmi sa tešil na jeho blahorečenie, no bude ho sláviť už vo večnosti. V sobotu 12. augusta zomrel v Buxheime slovenský salezián don Medard Štepanovský, posledný spomedzi prvých zachránených. Viac o jeho živote a spomienkach na Titusa Zemana sa dočítate v rubrike nekrológ.

Už niekoľko rokov sa saleziánska formácia ponáša na tú, ktorú absolvoval aj don Titus Zeman či tí, ktorých previedol za hranice. Mladí slovenskí saleziáni, ktorí sa chcú stať kňazmi, absolvujú celé svoje teologické štúdiá väčšinou v Taliansku. Štyrom aktuálnym študentom sme položili niekoľko otázok. Odpovede na ne sa dozviete v rubrike aktualita.

Po kliknutí na obrázok si môžete prečítať nové číslo časopisu.

Zdroj: saleziani.sk