Pozývame vás na predstavenie Titus Zeman – Cesta za slobodou o dramatickom životnom príbehu slovenského saleziána a mučeníka pre duchovné povolania dona Titusa Zemana, v podaní slovenských i českých saleziánov. Vzniklo v roku 2015 pri príležitosti 100. výročia narodenia dona Titusa. Informácie a súvislosti zo života čerpali z viacerých životopisných kníh a brožúr, výpovedí spolubratov i tých, ktorým pomohol prekročiť hranice.

Viac o predstavení nájdete v skupine na sociálnej sieti. Na Festivale Lumen si ho môžete pozrieť v piatok 2. júna o 18:40 v Kine Hviezda v Trnave. Predstavenie je súčasťou “XL zóny“, do ktorej je potrebné kúpiť si vstupenku.


V sobotu 3. júna o 11:30 bude Titus Zeman sprítomnený v diskusii s názvom Krízový/Krížový manažment. Každý z nás sa občas dostane do náročnej situácie, niektorí dokonca zažívajú dlhodobú neslobodu. O týchto témach sa pokúsime hovoriť s humorom a ľahkosťou a pozrieme sa na to, ako si s nimi poradil Titus Zeman, budúci blahoslavený. Diskutujú hostia Daniel Holúbek SDB, režisér divadelného predstavenia Titus Zeman – Cesta za slobodou a Adriana Sárkózyová FMA, pedagogička a historička. Vstup je voľný.