(Vajnory, 5. novembra 2016) – V piatok 4. novembra večer, na záver prvého dňa svojej návštevy na Slovensku, hlavný predstavený saleziánov navštívil Vajnory. Don Ángel Fernández Artime sa tam pomodlil za blahorečenie Božieho služobníka saleziána kňaza Titusa Zemana a veriacim, ktorý zaplnili celý kostol, povedal tradičné saleziánske večerné slovko.

Úvodná časť večerného programu vo vajnorskom kostole patrila hudobno-slovnému pásmu v podaní speváckeho zboru Radosť zo Senca. Medzi prítomnými boli príbuzní dona Titusa, mnoho farníkov, ale aj mnoho členov saleziánskej rodiny, saleziáni z bratislavských komunít, mnoho sestier saleziánok na čele s ich provinciálkou sr. Jankou Kurkinovou a veriaci aj z okolia Bratislavy.

Don Artime sa najprv pomodlil na vajnorskom cintoríne pri hrobe dona Titusa a potom v kostole predniesol pri jeho relikviách modlitbu za jeho blahorečenie v taliančine a paralelne ju prednášal don Pavol Grach v slovenčine. Spolu s nimi bol aj vicepostulátor procesu don Jozef Slivoň. Pred zaplneným kostolom potom opísal svedectvo dona Titusa.

„Keď trochu poznáme jeho život, človek zostáva aj v istom strachu a uznáva, že len s Božou silou možno prežiť to, čo on prežil. Teraz tento moment, a ďalšie v budúcnosti, sú momentmi vďačnosti za tohto nášho spolubrata Titusa. On hovorí nielen o mnohom dobre, ktoré spravil pre mladých, pre saleziánske a iné povolania, ale hovorí aj o sile žiť peknú krížovú cestu, ako ju žil Ježiš. Hovorí nám o sile, ktorá pochádza iba od Boha, a je pre nás príkladom.“

Po požehnaní veriacim sa hlavný predstavený pozdravil s dvoma ešte žijúcimi sestrami dona Titusa, s ďalšími príbuznými a s mnohými členmi saleziánskej rodiny. Nechýbali spontánne objatia, radosť a spoločné fotografie. Medzi inými pozdravil hlavného predstaveného aj starosta miestnej časti Vajnory Ján Mrva a správca farnosti vdp. Jozef Nádaský.

Fotoalbum zo stretnutia (Foto: J&E&K UNIVERSUM, s.r.o.)

rhsdb
foto: Don Bosco Media, Terézia Liptáková